Print this page

عینک های آفتابی کودکان

امتیاز
(0 votes)
05 مرداد, 1395

شاید کودکان به اندازه افراد بالغ در مد و فشن به خصوص عینک های آفتابی علاقه نشان ندهند اما به دلیل اینکه زمان بسیار بیشتری نسبت به افراد بالغ در بیرون سپری می کنند  محافظت از چشمان آنان در مقابل اشعه های خورشید امر مهمی به حساب می آید.

 

 

در واقع طبق بررسی ها بیشتر اشعه های UV که در طول عمر خود دریافت می کنید مربوط به سنین زیر ۱۸ سال است به همین علت محافظت از چشم در این سنین از اهمیت زیادی برخوردار است و تحقق این هدف تنها با عینک های آفتابی میسر است. 

با توجه به اینکه اشعه UV زمینه ساز بسیاری از بیماری های چشمی و کاتاراکت است پس هیچ وقت برای محاظفت از یکی از مهم ترین اعضای بدن دیر نیست.چه بهتر که از کودکی هم آغاز شود.

البته باید بدانیم که تنها اشعه ی UV عامل مخرب نور خورشید نمی باشد.بلکه طبق آخرین تحقیقات  اشعه قدرتمند HEV که قابل دید با چشم می باشد و هم چنین به نور آبی مشهور است هم اثرات منفی روی چشم انسان می گذارد. اثر مداوم این اشعه از بین رفتن ماکولا را در پی

خواهد داشت.

 

چشم های انسان در زمان کودکی کمترین مقاومت در مقابل اشعه UV و HEV را دارد و به این دلیل است که هنوز چشم های انسان به حد کافی قوی نشده است تا بتواند این اشعه را فیلتر کند و نوری سالم را به شبکیه برساند و این اثر هرچه کودک کم سن تر باشد شدید تر است.بنابراین از همین کودکی واجب است که حتما کودکانمان از عینک های آفتابی مناسب استفاده کنند.

در ضمن آگاه باشید که اثرات منفی این اشعه ها در محیط های خاص نیز شدید تر است.فرض کنید به همراه کودکتان در حال اسکی روی برف های سفید هستید.در این حالت نور شدیدترین بازتاب خود را دارد و بیشترین مقدار این اشعه ها به چشم کودکتان می رسد.پس واجب است کودک شما از عینک های مناسب اسکی استفاده نماید.

انتخاب رنگ مناسب لنز در عینک های آفتابی

 رنگ لنز های عینک های آفتابی هیچ تاثیری در میزان محافظت آنها از اشعه های نور خورشید را ندارند.در واقع مهم ترین امر در عینک های آفتابی کودکان میزان قدرت آنها در محاظفت از اشعه های خورشید است.اگر پزشک شما عینک با محاظفت ۱۰۰ درصد را پیشنهاد می کند قطعا رنگ را فراموش کنید.یادتان باشد که مد و فشن در رده ی دوم اهمیت قرار دارد و محافظت چشم های کودکتان دارای بالاترین اهمیت است.

البته بیشتر عینک های استاندارد از مقدار این اشعه ها کم می کنند اما باز هم کیفیت این لنز ها با یکدیگر متفاوت است.پس محافظت را قربانی رنگ و زیبایی نکنید!

استایل عینک های آفتابی کودکان

عینک های آفتابی ساخته شده برای کودکان در رنگ های بی شماری وجود دارد اما اخیرا رنگارنگ بودن عینک ها امری طبیعی شده است.امروزه شاهد استایل های جالب و البته عجیبی مثل چشم گربه، ستاره و فریم های اریب هستیم.این موضوع عینک های مد را برای کودکان به مرحله ی جدیدی برده است.عینک هایی با فریم آهنی بیشترین طرفدار را دارند اما هنوز هم فریم های پلاستیکی طرفداران خود را دارند و البته ارزان تر هستند

۵ انتخاب مورد توجه در عینک های آفتابی کودکان:

  • استایل هایی که بسیار شبیه عینک های افراد بالغ است.مانند عینک های پلیس
  • عینک هایی با فریم پلاستیکی و البته کیفیت بالا و رنگ های متنوع
  • عینک های ورزشی مدرن با مقیاسی مناسب برای کودکان
  • عینک های آفتابی که با گیره بر روی عینک خود کودک سوار می شوند(Clip-on Sunglasses) نیز انتخاب مناسبی برای استفاده از عینک آفتابی توسط کودکان هستند.حتی اخیرا به جای کلبپس های فلزی عینک های گیره ای جدیدی طراحی شده که به صورت مغناطیسی به عینک اصلی اتصال می یابند.
  • عینک هایی الهام گرفته از شخصیت های کارتونی پرطرفدار Disney.Pixar و …