ارسال به سراسر کشور

تحویل پست پس از یک روز از ثبت سفارش

گارانتی بازگشت وجه

بازگشت کالا دو روز پس از تحویل سفارش

پشتیبانی کاربران

از طریق واتس اپ و تماس تلفنی
8 بهمن, 1401

 

 

 

 

 

 

 

نحوه مراقبت از لنزهای تماسی

اگر لنزهای تماسی خود را به درستی تمیز، ضدعفونی و نگهداری نکنید، ممکن است به عفونت چشمی جدی مبتلا شوید. دستورالعمل های ارائه دهنده مراقبت از چشم خود را دقیق دنبال کنید

 

خطرات لنز تماسی

لنزهای تماسی قدیمی یا نا مناسب می توانند چشم شما را خراش دهند؛ همچنین می توانند باعث رشد رگ های خونی در قرنیه شوند، وضعیت خطرناکی که بینایی شما را تهدید می کند

قطره های چشمی می توانند لنزهای تماسی شما را با مشکل مواجه کنند، بهتر است از استفاده از هر نوع قطره چشمی هنگام استفاده از لنز خودداری کنید. با این حال، می توانید طبق توصیه چشم پزشک از قطره های مرطوب کننده یا قطره های روان کننده بدون مواد نگهدارنده استفاده کنید

اگر چشمان شما بسیار قرمز، دردناک، آبریزش یا حساس به نور است، لنزهای تماسی خود را درآورید و فوراً با چشم پزشک تماس بگیرید.

اگر دید تاری دارید یا متوجه ترشحات (تراوش یا چرک) از چشمتان می‌شوید، همین کار را انجام دهید. اینها می توانند علائم مشکلات جدی چشم باشند

 

از لنز خود به درستی مراقبت کنید

قبل از قرار دادن مجدد لنز، باید هر لنز تماسی را که از چشم خود جدا می کنید تمیز و ضد عفونی کنید. انواع بسیاری از سیستم های پاک کننده وجود دارد، انتخاب بستگی به نوع لنز مورد استفاده شما دارد، اگر آلرژی دارید یا اگر چشمان شما تمایل به تشکیل رسوب پروتئین دارند  ، حتما از چشم پزشک خود بپرسید که از چه نوع محلول های پاک کننده ای باید استفاده کنید

برای جلوگیری از عفونت های خطرناک چشم، مراقب تمیز کردن و نگهداری صحیح لنزهای خود باشید

 

چند کاری که باید انجام دهید

1-برنامه ای را که چشم پزشک برای استفاده و تعویض لنز به شما می دهد رعایت کنید

2-دستورالعمل‌های پزشک، سازنده لنزهای تماسی و سازنده محلول تمیزکننده لنز را برای تمیز کردن و نگهداری لنزها دنبال کنید. اگر لنزهای خود را برای مدت طولانی در جعبه نگه می دارید، دستورالعمل های خود را بخوانید تا ببینید آیا باید قبل از پوشیدن آن ها را دوباره ضدعفونی کنید یا خیر ، اگر لنزهای تماسی خود را به مدت 30 روز یا بیشتر بدون ضدعفونی مجدد نگهداری کرده اید، هرگز از آنها استفاده نکنید.

3-لنزهای تماسی می توانند به مرور زمان پیچ و تاب بخورند و قرنیه شما تغییر شکل دهد، برای اینکه مطمئن شوید لنزهای شما به درستی روی قرنیه شما فیکس می شوند  و نسخه برای شما مناسب است، به طور منظم به چشم پزشک مراجعه کنید.

4-از دوش گرفتن، شنا کردن، استفاده از وان آب گرم یا انجام هر کاری که در آن آب وارد چشمان شما می شود، هنگام پوشیدن لنز های تماسی خودداری کنید.

با لنزهای روزانه نخوابید.5-

 

از لنز های تماسی خود با دستور العمل زیر ، با دقت استفاده کنید

دست های خود را با آب و صابون بشویید و قبل از دست زدن به لنزهای تماسی با حوله بدون پرز خشک کنید

هرگز لنز را در دهان خود قرار ندهید تا آنها را خیس کنید،بزاق دهان محلول استریل نیست

لنز ها را در آب (شیر آب یا آب استریل) نشویید یا نگهداری نکنید

هرگز از محلول نمک خانگی استفاده نکنید

برای ضد عفونی کردن لنزهای خود از محلول نمکی یا قطره های مرطوب کننده مجددا استفاده نکنید. ضدعفونی کننده نیستند

هر بار که لنزهای تماسی خود را تمیز و ضدعفونی می کنید از محلول جدید استفاده کنید. هرگز از محلول قدیمی استفاده مجدد یا پر نکنید

محلول لنز تماسی را در بطری دیگری نریزید، محلول دیگر استریل نخواهد بود

 

مراقب جعبه لنز خود باشید

جعبه لنز تماسی خود را تمیز نگه دارید، آن را با محلول لنز تماسی استریل (نه آب لوله کشی) بشویید ؛ سپس درب خالی را باز بگذارید تا در هوا خشک شود

جعبه را حداقل هر 3 ماه یکبار یا در صورت ترک خوردن یا آسیب دیدگی فورا تعویض کنید

 

آیا لنز ها برای شما مناسب هستند؟

میلیون ها نفر استفاده از لنزهای تماسی را انتخاب می کنند؛ با این حال، لنز های تماسی  برای همه مناسب نیستند، ممکن است به دلایل زیر نتوانید از آنها را استفاده کنید:

_عفونت های چشمی زیادی دارید

_آلرژی شدید یا خشکی چشم دارید که درمان آن سخت است

_شما در جایی کار می کنید یا زندگی می کنید که گرد و خاک بسیار زیاد است

_شما نمی توانید به درستی از لنزهای تماسی خود مراقبت کنید

_قرنیه و لایه اشکی شما باید سالم باشد تا راحت باشید و با لنزهای تماسی به وضوح ببینید

برای استفاده ایمن از لنزهای تماسی، باید متعهد باشید که از آنها به درستی مراقبت کنید و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید. با چشم پزشک یا سایر متخصصان مراقبت از چشم در مورد  نیازها و انتظارات بینایی خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تصمیم بگیرید که آیا لنزهای تماسی گزینه خوبی برای شما هستند یا خیر

 

منبع مقاله: گالری عینک نوین

26 دی, 1401

خستگی چشم با کامپیوتر

خستگی چشم با کامپیوتر از شایع‌ترین مشکلات بشر امروزی است. از آنجا که بسیاری از مردم این روزها از کامپیوتر استفاده می‌کنند، ناراحتی‌ها و خستگی‌های چشم بیماری شایعی است که در بیشتر مردم پدیدار می‌شود.

مطالعات علمی متعددی ثابت کرده که در ۵۰ تا ۹۰ درصد افرادی که روزانه چندین ساعت از وقت خود را به نگاه کردن به صفحه نمایش کامپیوتر اختصاص می‌دهند، خستگی چشم و دیگر مشکلات بینایی ظهور می‌یابد.

این نشانه‌ها ممکن است به صورت خستگی فیزیکی، کاهش بازدهی و افزایش تعداد اشتباهات کاری بروز کنند. یا فقط به شکل قرمزی یا پرش چشم پدیدار شوند.

برای کاهش خطر ابتلا به خستگی چشم ناشی از استفاده از کامپیوتر ۶ راهکار وجود دارد که ما در ادامه برایتان نوشته‌ایم. تا انتهای این مطلب با لوناتو همراه باشید.

۱- تست بینایی بدهید

اگر عادت کنید که هر چند ماه یک بار تست بینایی بدهید از بسیاری از مشکلات چشمی می‌توانید پیشگیری کنید. اگر بیشتر از یک سال است که به چشم‌پزشکی یا اپتومتریست مراجعه نکرده‌اید، توصیه می‌کنیم در سریع‌ترین زمان این کار را انجام دهید.

حین معاینه حتما به پزشک بگویید که چند ساعت در روز از کامپیوتر استفاده می‌کنید. بهتر است پیش از مراجعه به چشم پزشکی حتما فاصله چشم خود از نمایشگر کامپیوتر را اندازه بگیرید و آن را همراه داشته باشید.

– از نور مناسب برای کار استفاده کنید

خخستگی چشم با کامپیوتر اغلب بدنبال نور شدید و روشن به وجود می‌آید. حتی نور خورشید که از پنجره‌ها وارد اتاق می‌شود نیز می‌تواند در فشار آوردن به چشم‌ها موثر باشد. سعی کنید نور نمایشگر را کمتر از آن چیزی که در همه محیط‌های اداری هست قرار دهید.

برای کاهش نور فضا می‌توانید پرده‌ها را بکشید، نور سقفی را کم کنید. تا حد امکان کامپیوتر خود را در محلی بگذارید که کنار پنجره باشد نه پشت یا جلوی آن.

ترجیحا زیر نورهای فلورسانت با کامپیوتر کار نکنید. از هالوژن یا نورهای غیرمستقیم برای روشنایی اتاق استفاده کنید تا شدت نور روی چشم‌ها فشار زیادی وارد نکند. نورهای فلورسنت در شرکت‌ها به‌وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند. بازتاب این نور در مانیتور باعث خستگی چشم شما می‌شود. بهتر است به جای نور مهتابی از چراغ‌های رومیزی استفاده کنید و آنها را طوری تنظیم کنید که از کنار به صورت غیر‌مستقیم به مانیتور بتابد.

خستگی چشم

 

بازی و استفاده مداوم از وسایل دیجیتالی باعث خستگی چشم‌ها می‌شود.

 

۳- بازتاب نور را کاهش دهید

بازتاب نور نمایشگر که روی دیوار یا میز می‌افتد هم می‌تواند به اندازه نور مستقیم آزاردهنده باشد. بهتر است روی صفحه نمایش کامپیوتر یک لایه محافظ نور نصب کنید. یا در صورت امکان، دیوارهای اتاق کار را به جای سفید، رنگ‌های تیره‌تر بزنید تا بازتاب کمتری داشته باشند.

در اینجا هم لازم است یادآوری کنیم که بهتر است پرده‌ها را بکشید و نور را کاهش دهید.

اگر عینکی هستید، حتما از پوشش ضد بازتاب روی عدسی عینک استفاده کنید. این پوشش‌ها تابش نور به چشم را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.

برایکاهش خستگی چشم با کامپیوتر می توانید از عینک‌های مخصوص کار با کامپیوتر که حالت ضدانعکاسی دارند استفاده کنید. این عینک‌ها مجهز به شیشه‌های زرد کمرنگ هستند و نور آبی ساتع شده از مانیتور را خنثی می‌کنند. این عینک‌ها کمی درشت‌نمایی نیز می‌کنند و امکان مطالعه متون را ساده‌تر می‌کنند.

– صفحه نمایش کامپیوتر را به‌روزرسانی کنید

اگر هنوز از مانیتورهای بسیار قدیمی استفاده می‌کنید توصیه می‌کنیم در اولین فرصت آن را به نسخه جدیدتری به‌روزرسانی کنید. اغلب نمایشگرهای LCD سطح ضدبازتاب دارند که به راحتی هر چه بیشتر چشم‌ها کمک می‌کنند. اما مثلا CRTهایی قدیمی (که کمتر کسی از آنها استفاده می‌کند) همیشه پرش نور داشتند و این مساله باعث خستگی بسیار سریع چشم‌ها می‌شد.

اگر نمایشگری که در حال حاضر استفاده می‌کنید پرش نوری دارد، باید بدانید که خیلی زود سبب خستگی و بروز ناراحتی‌های چشمی خواهد شد. پس برای سلامت بیشتر خود آن را تعویض کنید.

باید بدانید اگر سرعت رفرش تصویر در صفحه نمایش کمتر از ۷۵ هرتز باشد، فشار بیشتری را به چشم‌ها وارد خواهد کرد.

هنگام خرید نمایشگر جدید حتما نمونه‌ای را انتخاب کنید که رزولوشن بالایی دارد. آنهایی که آرایه نقطه‌ای ریزتری دارند (۲۸ میلی‌متر یا کمتر) گزینه‌های بهتری بشمار می‌روند زیرا تصاویر را زنده‌تر و واضح‌تر نمایش می‌دهند.

 

خستگی چشم با کامپیوتر

 

توصیه می‌کنیم نمایشگرهای بزرگ انتخاب کنید که حداقل ۱۹ اینچ اندازه داشته باشند.

 

۵- تنظیمات صفحه نمایش را درست کنید

با درست تنظیم کردن صفحه نمایش کامپیوتر می‌توانید تا حد زیادی از خستگی چشم با کامپیوتر پیشگیری کنید. به طور عمومی، این تنظیمات باید به شکل زیر باشند:

نور: نور صفحه نمایش را با نور محیط برابر کنید. برای اطمینان از این موضوع می‌توانید رنگ سفید صفحات وب را معیار قرار دهید. اگر خیلی سفید بود یعنی بیش از حد روشن است. اما اگر توسی یا تار دیده می‌شد، یعنی بیشتر از حد مجاز تاریک است.

اندازه و کنتراست نوشته‌ها: متن را به اندازه‌ای بزرگ کنید که کاملا خوانا باشد. مخصوصا وقتی یک داکیومنت تهیه می‌کنید همیشه صفحه را سفید و نوشته را سیاه انتخاب کنید تا با کنتراست مناسب از خسته شدن چشم‌هایتان پیشگیری شود.

دمای رنگ: این یک عبارت تکنیکال برای توصیف نورهای محسوسی است که از نمایشگر رنگی متصاعد می‌شود. نور آبی نوری با طول موج کوتاه است که با خستگی چشم‌ها ارتباط مستقیم دارد. به این معنی که نورهایی با طول موج بلند، فشار کمتری به چشم‌ها وارد می‌کنند.

وقتی دمای رنگ نمایشگر را کم کنید، میزان انتشار نور آبی کاهش می‌یابد و در نتیجه خستگی کمتری به چشم‌ها وارد می‌شود.

در ویندوز می‌توانید از طریق کنترل پنل این تنظیمات را انجام دهید. در مک این تنظیمات در Systems Preferences در فولدر اپلیکیشن‌ها در فایندر قرار دارد.

اندازه نوشته و رنگ آن روی صفحه نمایش دیجیتال: برای پیشگیری از خستگی چشم‌ها اندزه متن چقدر باید باشد؟ به گفته کارشناسان باید سه مرتبه بزرگ‌تر از کوچکترین اندازه‌ای باشد که از فاصله نرمال می‌توان مشاهده کرد.

بهترین ترکیب رنگ برای چشم‌ها، متن سیاه روی صفحه سفید است. به طور کلی، رنگ تیره روی صفحه روشن، کنتراست بهتری می‎سازد و فشار کمتری به چشم وارد می‌کند.

اگر از کاربران ویندوز ۷ هستید می‌توانید اندازه و رنگ نوشته‌ها را از قسمت کنترل پنل تنظیم کنید. گزینه Display را که انتخاب کنید از آنجا می‌توانید حتی نور و رزولوشن نمایشگر را نیز تغییر دهید تا به بهترین حالت برای چشم‌هایتان برسید.

 

خستگی چشم با کامپیوتر

بد نیست بدانید افرادی که از لنز تماسی استفاده می‌کنند بیشتر از بقیه مردم در معرض خستگی چشم در نتیجه استفاده از کامپیوتر قرار دارند.

۶- زیاد پلک بزنید

بهتر است هنگام کار کردن با کامپیوتر به طور مرتب پلک بزنید. این کار باعث حفظ رطوبت چشم‌ها می‌شود و از خشکی چشم و ایجاد سوزش و قرمزی چشم‌ها نیز تا حد زیادی کم می‌کند.

اغلب مردم هنگام کار با کامپیوتر خیلی کم پلک می‌زنند. یعنی تقریبا یک سوم حالت طبیعی پلک می‌زنند و این می‌تواند باعث بروز سندرم خشکی چشم شود. به این خاطر که پوشش اشکی چشم‌ها که به حفظ رطوبت چشم کمک می‌کند خیلی سریع تبخیر می‌شود.

همچنین باید توجه داشته باشید که محیط اغلب دفترهای کاری بسیار خشک است و این مساله هم به سریع‌تر تبخیر شدن اشک‌ها کمک شایانی می‌کند. در نتیجه فردی که در چنین محیط خشکی با کامپیوتر کار می‌کند و دایم به آن زل زده، در معرض خطر ابتلا به خشکی چشم قرار دارد.

برای درمان این معضل می‌توانید از قطره‌ های اشک مصنوعی استفاده کنید. این قطره‌ها همچنین قرمزی چشم‌ها را نیز برطرف می‌کنند. مواد تشکیل دهنده اشک مصنوعی باعث کاهش اندازه رگ‌های خونی در سطح چشم‌ها می‌شود. در نتیجه بدنبال استفاده از این قطره، خارش و سوزش چشم‌ها نیز کاهش می‌یابد.

یکی از روش‌های پیشگیری از ابتلا به خشکی چشم‌ها این است که هر ۲۰ دقیقه ۱۰ بار پشت سر هم پلک بزنید.

26 دی, 1401

وقتی با عینک چشم‌هایم تار می‌شود باید چه کار کنم؟

اگر تازه عینکی شده‌اید و هنوز به آن عادت نکرده‌اید، وقتی پس از گذاشتن عینک جدید چشم‌ها دچار سوزش، خارش، قرمزی شدند و دید تاری پیدا کردید، حتما عینک را بردارید و اجازه دهید تا چشم‌ها به حالت عادی بازگردند. سپس دوباره آن را استفاده کنید.

آیا عادت نکردن به عینک بعد از دو هفته عادی است؟

اگر پس از گذشت ۲ تا ۳ هفته همچنان احساس می‌کنید که دیدتان تار است و سرگیجه دارید، حتما به چشم پزشک یا اپتومتریست مراجعه کنید. زیرا ممکن است فریم یا عدسی مناسب وضعیت یا صورت شما نباشد و همین مسایل سبب بروز مشکل برایتان شده باشند.

آیا استفاده از عینک طبی چشم‌ها را ضعیف‌تر می‌کند؟

خیر استفاده از عینک برای اصلاح دور بینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم چشم را از آن چیزی که هست ضعیف‌تر نمی‌کند.

کوچک بودن لنز نسبت به نمره چشم می‌تواند مشکل ایجاد کند؟

عدسی‌های کوچک‌تر و باریک‌تر برای نمره‌های پایین عینک مناسب هستند. اما برای چشم‌های خیلی ضعیف یا چند کانونی باید از لنزهای بزرگ‌تر استفاده کرد تا بتواند به طور کامل به اصلاح ضعف دید بیمار بپردازد. کوچک بودن لنز نسبت به نمره چشم می‌تواند مشکلات منشوری بدنبال داشته باشید و صدماتی را به بینایی وارد کند.

26 دی, 1401

نزدیک بینی یا دور بینی چشم‌ها بر اساس اعداد موجود در Sphere (SPH) در نسخه پزشک اصلاح می‌شوند. به طور مثال، برای افرادی که چشم تک دید (سینگل ویژن) دارند، نسخه برای نزدیک‌بینی حداکثر -۲۰.۰۰ و برای دوربینی حداکثر +۱۲.۰۰ تجویز می‌شود.

دوربینی همانند نزدیک بینی و آستیگماتیسم مشکلی است که به بازتاب نور در چشم مربوط می‌شود.

دوربینی سبب می‌شود تا اشعه نور به درستی وارد چشم نشود و در نهایت تصاویر برای دیده شدن به درستی به مغز نرسند.

در حالت ایده‌آل، قرنیه و عدسی چشم در همکاری با هم تصاویر را با وضوح بالا روی سطح عدسی چشم متمرکز می‌کنند. اگر عمق چشم بسیار کوچک باشد یا اینکه جهت تمرکز روی اجسام مشکل داشته باشد، تصاویر در پشت شبکیه چشم تشکیل خواهد شد که در این صورت تصویری که به شبکیه منتقل می‌شود تار است و در نتیجه مغز هم تصاویر را تار می‌بیند.

گفتنی است، این تداخل در بینایی عموما موروثی است و اغلب بیماران از بدو تولد به آن مبتلا هستند.

نزدیک بینی هم درست برعکس دوربینی است. اگر دچار نزدیک‌بینی شده باشید نمی‌توانید علائم راهنمایی و رانندگی را بخوانید و اجسام دور را به‌راحتی ببینید ولی اجسام نزدیک خود را به‌راحتی می‌توانید ببینید.

از جمله علائم بالینی نزدیک‌بینی، سردرد و خستگی چشم هنگام رانندگی و ورزش است.

26 دی, 1401

عدسی دو دید بهتر است یا عدسی تدریجی؟

عدسی دو دید (دو کانونی / بایوفوکال) و عدسی‌ تدریجی هر دو این امکان را به فرد می‌دهند تا با یک عینک هم فاصله دور را به‌راحتی ببیند و هم از آن برای مطالعه استفاده کند.

در حالیکه عدسی دو کانونی دارای یک بخش مخصوص مطالعه (اغلب به شکل حرف D) است، عدسی تدریجی هیچ مرز و خط مشخصی ندارد و همزمان برای دور بینی و نزدیک‌بینی مناسب است. به همین خاطر از لنز پراگرسیو (تدریجی) می‌توان در تمام طول روز استفاده کردread more

عدسی‌های تدریجی (پراگرسیو)

این عدسی‌ها به طور همزمان به اصلاح دور بینی، میان بینی و نزدیک بینی می‌پردازد.

عدسی تدریجی

عدسی چند کانونی (مولتی فوکال) سنتی

عدسی دو دید

در حالیکه تکنولوژی عدسی عینک در طول سال‌ها با تغییرات فراوانی همراه بوده است، لنزهای تدریجی سنتی (یا معمولی) ۳ اصلاح بینایی یعنی نزدیک بینی، دور بینی و میانه بینی را به‌طور همزمان ارائه می‌کنند. به همین خاطر برای کسانی که با تازگی عینکی شده‌اند گزینه خوبی می‌توانند بشمار بیایند.

البته، به خاطر قدیمی بودن این فناوری ممکن است کمی انحراف غیرمرکزی داشته باشند و این مساله در مقایسه با طراحی پراگرسیو معمولی، یک مشکل به‌حساب می‌آید.

به دلیل همین مسایل منفی که طراحی سنتی بدنبال دارد، بیشتر کمپانی‌های سازنده عینک برای تولید عدسی‌های خود دیگر از آن استفاده نمی‌کنند.

عادت کردن به عدسی تدریجی

زمانی که برای نخستین بار از عدسی پراگرسیو استفاده می‌کنید یا حتی وقتی نمره عینک خود را عوض می‌کنید، ممکن است مدت زمان کوتاهی طول بکشد تا به آن عادت کنید. این دوره‌ی زمانی عادت کردن بین چند دقیقه تا چند روز و حتی یک ماه ممکن است به‌طول بیانجامد.

به منظور تسریع روند عادت کردن چشم به عینک با عدسی‌های تدریجی ما پیشنهاد می‌کنیم تا لنزهای پراگرسیو با سطح پشتی آزاد را انتخاب کنید.

همچنین توصیه می‌کنیم عینک جدید خود را در خانه یا اداره دایم به چشم داشته باشید و از عینک قبلی خود دیگر استفاده نکنید. اما برای رانندگی، فقط زمانی که چشم به لنز عینک طبی عادت کرد از آن استفاده کنید تا خطری متوجه شما نشود.

عدسی‌های تدریجی در سه نوع مختلف عرضه می‌شوند که در زیر به معرفی آنها پرداخته‌ایم.

عدسی مولتی فوکال (چند دید) استاندارد

عدسی دو دید

این نوع عدسی برای همه افراد مناسب است؛ چه آنهایی که تازه عینک استفاده می‌کنند و چه کسانی که قبلا هم عدسی پراگرسیو داشته‌اند. این عدسی‌ها، متناسب با حرکات چشم، بهترین و واضح‌ترین دید را برای فاصله‌های دور و نقاط نزدیک مهیا می‌کند.
به زبان ساده‌تر، لنز چند کانونی (مولتی فوکال) استاندارد برای دور بینی و نزدیک بینی طراحی شده و دیدی واضح و راحت برای فرد ایجاد می‌کند تا با یک عینک، همه مشکلات بینایی خود را برطرف کند.
البته گفتنی است این لنزها برای فعالیت‌های معمولی و روزمره مناسب هستند.

عدسی چند کانونی پرمیوم

عدسی چند کانونی پرمیوم، وضوح دید بسیار عالی از فاصله دور تا نزدیک ارائه می‌دهد به طوری که می‌توان گفت ۲۰ درصد دید عریض‌تر با فوکوس نرم مینیمال دارد تا عمق میدان دید متعادل شده و فاصله‌های دور، میانه و نزدیک را با وضوح کامل ببیند.

این طراحی عدسی نرم برای کسانی که وقت زیادی را برای نگاه به سوژه‌های میانه یا نزدیک سپری می‌کنند، مناسب است.

عدسی چند کانونی برتر

عدسی دو دید

طراحی این عدسی‌ها با تکنولوژی Digital-Ray-Path بهینه شده است به‌طوری که بهترین تعادل را بین دید دور، نزدیک و حتی میانه ایجاد می‌کند تا کاربر در طبیعی‌ترین حالت از عینک خود بهره‌مند شود.

این طراحی عدسی سخت برای کسانی مناسب است که می‌خواهند با یک عینک و یک عدسی همه فاصله‌های دور، نزدیک و میانه را با وضوح کامل ببینند و از عینک خود در تمام طول روز استفاده کنند.

عدسی دو دید (دو کانونی)

عدسی‌های دو کانونی اغلب با یک بخش مخصوص به شکل D عرضه می‌شوند که مخصوص نزدیک‌بینی است.

عدسی دو دید

عدسی دو دید R28 گرد

عدسی دو دید

بخش نزدیک بینی در این فرم از عدسی‌های دو کانونی گرد و دایره‌ای است.

عدسی دو دید D28 تخت

عدسی دو دید

بخش نزدیک بینی در این فرم از لنزهای دو کانونی به شکل حرف D است که بخش بالایی آن صاف و تخت و بخش پایینی آن خمیده است. این مدل، رایج‌ترین عدسی دوکانونی است.

عدسی دو دید D35 تخت

همانند مدل D28 بخش نزدیک بینی در این فرم از لنزهای دو دید نیز به شکل حرف D است با این تفاوت که اندازه بزرگ‌تری (۳۵ میلی‌متر) دارد.

عدسی دو دید C28 بالا گرد

بخش نزدیک بینی در این فرم از لنزهای دو کانونی به شکل حرف C است که در بخش بالای خود یک انحنا نیز دارد. از بالای این بخش نور کمتری منعکس می‌شود. این عینک‌ها به نسبت مدل‌های دیگر استفاده راحت‌تری دارند.

سوالات رایج در مورد عدسی دو دید و عدسی تدریجی

فرق عدسی دو دید و تدریجی چیست؟

عدسی دو دید دارای یک بخش مخصوص مطالعه (اغلب به شکل حرف D) است، عدسی تدریجی هیچ مرز و خط مشخصی ندارد و همزمان برای دور بینی و نزدیک‌بینی مناسب است. به همین خاطر از لنز پراگرسیو (تدریجی) می‌توان در تمام طول روز استفاده کرد.

عدسی دو دید چیست؟

بایوفوکال / دو کانونی یا دو دید به نوعی عدسی عینک گفته می‌شود که از دو نمره متفاوت تشکیل شده است. این نوع عدسی مختص کسانی است که هم در دید دور خود مشکل دارند و هم در دید نزدیک، همچنین مایل نیستند از دو عینک استفاده کنند. در عدسی دودید، از بخش فوقانی، جهت دید دور و از قطعهٔ پائین عدسی، برای دید نزدیک استفاده می‌شود.

مشخصات عدسی تدریجی عینک چیست؟

عدسی های دو دید تدریجی اساسا دید کامل و مناسب فراهم می کنند بدون اینکه خط دو کانونه بودن عدسی قابل رویت باشد. یعنی هیچ خطی که نشان دهنده دو دید بودن عینک است را ندارند.

چقدر طول می‌کشد به عدسی تدریجی عادت کنیم؟

عادت کردن به عدسی تدریجی حدود ۱۰ روز طول می‌کشد. اما در عوض، دید کامل و واضحی برای فرد ایجاد می‌کند. قیمت این عدسی‌ها نسبت به انواع تک دید بالاتر است زیرا منحصرا برای فرد ساخته می‌شود.

ادامه مطلب

26 دی, 1401

عادت کردن به عینک جدید خیلی هم آسان نیست و تقریبا همیشه با مشکلات و چالش‌هایی همراه است. از نمره جدید لنز (عدسی) عینک گرفته تا اولین استفاده از عینک همیشه دردسرهایی را برای کاربران بدنبال دارد.

اگر برای اولین بار است که عینک طبی استفاده می‌کنید، تا چندین روز احساس عجیبی خواهید داشت زیرا فریم عینک روی صورتتان حکم یک شئ اضافه را دارد که هنوز به وجودش عادت نکرده‌اید. اما پس از گذشت چندین روز، این احساس از میان خواهد رفت.

اما مساله اصلی برای این افراد و حتی کسانی که نمره عینکشان تغییر کرده این است که ممکن است با سردرد، سرگیجه یا اشک‌ریزش مواجه شوند.

در بیشتر مردم چند روز طول می‌کشد تا به شرایط جدید خود عادت کنند.

آیا عینک باعث بدتر شدن ضعف بینایی من می‌شود؟

بدون شک خیر. پیش از هر حرفی لازم است توضیح دهیم که مغز انسان برای سازگاری با شرایط جدید، یعنی تیز و قوی شدن چشم و دید به چند روز زمان نیاز دارد و این عوارض موقتی کاملا طبیعی هستند و جای نگرانی وجود ندارد.

اغلب چشم‌پزشک‌ها می‌گویند که عموما دو تا سه روز طول می‌کشد تا چشم به عینک جدید عادت کند. اما اگر اولین بار است که عینک می‌زنید این دوره ممکن است حتی تا دو هفته هم ادامه داشته باشد.

البته مثلا در مورد عینک‌های آستیگماتیسم و چند کانونی دوره عوارض طولانی‌تر از عینک‌های عادی است.

حتی تغییر فرم فریم عینک نیز در بینایی فرد تاثیر دارد. مثلا اگر در گذشته عینک مستطیلی داشته و اکنون به عینک گرد روی آورده، باید چند روز صبر کند تا بدن و مغز به این تغییر عادت کنند.

برندهای ما

X